Lakrids by Bülow påskeæg 2025

179,00 kr.

Lakrids by Bülow påskeæg 2025
Begrænset periode – så længe lager haves

Vælg mellem 3 smage: Passion Fruit (UDSOLGT), Crispy Caramel og Crunchy Toffee (UDSOLGT)

Varenummer (SKU): Lakrids-Påskeæg2025 Kategorier: , ,
Beskrivelse

Produktinformation
Lakrids by Bülow påskeæg 2025 – endelig her!
Hvert år lander helt nye smagsvarianter når Johan Bülow tryller årets påskeæg frem.

Lakrids by Bülow påskeæg har været en kæmpe succes i løbet af de seneste år. Kunderne elsker dem for deres unikke charme og indpakning. Disse unikke EGGS er mere end bare en sæsonbestemt fornøjelse – de er en essentiel del af enhver påskefejring.
Ikke alene skaber de glæde i påsken, men de udgør også en imponerende dekoration på enhver hylde eller bord, hvor de straks fanger opmærksomheden med deres levende farver og elegante design.

Vælg mellem 3 varianter:

Passion Fruit OBS! UDSOLGT
Farvestrålende gul EASTER EGG-version af den populære smag, B – PASSION FRUIT.
Flot tilføjelse til årets EASTER-kollektion.

Crunchy Toffee – OBS! UDSOLGT
En midte af blød saltlakrids, herefter overtrukket af mælkechokolade med fransk smør, fløde og stykker af sprøde karamel flager.
Nyd en cremet sensation, når du bider i den vidunderlige kombination af lækker blød mælkechokolade, sprød karamel lavet af fransk smør og fløde, alt sammen med en kerne af salt lakrids. Du kan simpelthen ikke nøjes med at smage én.

Crispy Caramel
Blød lakrids overtrukket af karamel-chokolade, drysset med havsalt og råt lakridspulver.
Silkeblød dulce chokolade blander sig perfekt sammen med rålakridspulver og en kerne af sød lakrids, når du bider i den smukke, plettede lysebrune sukkerskal. Små flager af havsalt fuldender sanseoplevelsen.
Smagen minder om den kendte variant “D”, som er meget populær

Påskeægget er lavet af plast og fyldt med de lækre lakridskugler.
Ægget kan genbruges efterfølgende: mal på det med akrylmaling og skab din egen påskedekoration!

Flot gave til dine medarbejdere eller som en lille påskegave til dine kunder og samarbejdspartnere.

Se alle påskegaver her >>

Normal leveringstid
3 hverdage

Indhold
480 gram/stk.

Minimum bestilling
6 påskeæg = 1 kolli

OBS: fri fragt ved bestilling over 2.500 kr.
Fragt fratrækkes på faktura

Om Lakrids by Bülow
I 2017 kunne Johan Bülow fejre 10 års jubilæum, efter opstarten på Bornholm tilbage i 2007. Dengang og i dag er visionen at sprede kærlighed til lakrids over hele verden. Ikke bare den søde, ikke bare den salte, men hele spektret af smagsoplevelser, som man kan opnå ved at bruge lakrids som krydderi.
Foruden fokus på de lækre ingredienser og produktudvikling, har Lakrids by Bülow også stor fokus på bæredygtighed.

Der arbejdes hele tiden på at reducere mængden af emballage og aftrykket fra de materialer der anvendes i produktionen. Lakrids by Bülow har reduceret CO2-udledning fra emballage med 40% mellem 2016 og 2020. Det mest omfattende initiativ har været udskiftningen af materialer i emballagen. Som den første konfektureproducent i verden introduceres i 2018 bøtter lavet af 100% genanvendt og genanvendelig plast.

Læs meget mere her >>

Yderligere information
Smagsvariant

B – Passion Fruit

,

Crispy Caramel

,

Crunchy Toffee